افعال to be در انگلیسی

افعال to be در انگلیسی

سلام و عرض و ادب خدمت تمام رابو تاکی های عزیز امروز میخوایم در مورد مبحث افعال to be صحبت کنیم و در آخر تمام آموزش ها مثال ها و جمله سازی های با افعال توبی رو برای شما شرح می‌دهیم.

مطمئن افعال to be بارها اسم اش به گوش تون خورده، اما شاید ندونید که کاملا مفهوم افعال to be چی هست ، قرار داخل این مقاله حسابی با افعال to be آشنا بشیم.

 

معنی افعال to be

افعال to be تشکیل شده اند از am ، is، are می باشد. در واقعه هر جا شما افعال to be به گوش تون خورد بدونید یعنی am ، is، are می باشند و هموار همین سه تا هستند. افعال to be در زبان فارسی به معنی “هستم، هست، هستی، هستیم، هستند” می باشد. در زبان انگلیسی افعال to be سه تا بیشتر نیستد، قرار هست با تک تک این افعال آشنا بشیم.

 

آشنایی با افعال to be – توبی

am به معنی “هستم” می‌باشد و i به معنی “من” وقتی که میخواهیم بگوییم من هستم میگیم “I am” که بهتر است بصورت خلاصه Iʹm نوشته شود، برای تلفض کلمه Iʹm حرف A تلفض نمی‌شود.

جمله سازی با I am عبارت اند از :

Iʹm teacher

من تیم یک معلم هستم

Iʹm iranian

من ایرانی هستم

Iʹm happy

من خوشحال هستم

is به معنی “هست” می باشد is در واقع برای مفردها به کار برده می‌شود. فاعل هایی که به is می چسبند عبارت‌اند he، she، it

he = او یک پسر

she = او یک دختر

It = آن شئی یا حیوان

وقتی که حالا میخوام یک جمله بسازم می‌خوام بگیم که اون پسر هست اون پسر گفتیم چی میشه؟ درسته he میشه. از he برای پسرها استفاده می‌کنیم.

جمله انگلیسی با he عبارت اند از :

اون پسر برادرم هست

he is my brother

اون (پسره) هست خوشحال

he is happy

اون (پسره) هست دکتر

he is doctor

جمله انگلیسی با she عبارت اند از :

she is my sister

دختر هست خواهرم

she is beautiful

او (دختر) هست زیبا

she is 25

او (دختر) ییست و پنج ساله هست

she is houswife

او (دختر) هست خانه دار

bce53d48 1a23 4658 bd05 def24af9348d افعال to be در انگلیسی

it به معنی “آن شئی یا آن حیوان” می باشد.

جمله انگلیسی با it عبارت‌اند از :

it is white

این (آن) هست سفید

it is my notebook

این (آن) هست دفترچه ی من

وقنی میخواهیم یک حیوان رو رو اسم ببریم در انگلیسی باید از it استفاده کنیم، مثلا فکر کن یه گربه اینجاست و به اون گربه اشاره می‌کنم می گوییم:

it is my cat

اون گربه‌ی منه

پست it برای اشاره به اشیا یا حیواناتی که یه دونه باشند، he , she نیز برای یک نفر به کار برده می‌شود که همه شون به is می‌چسبند که به معنی هست می‌باشد.

جمله سازی با are

حالا are چیه در واقع are برای تمام فاعل های جمع هست. فاعل جمع عبارت است از “ما” “شما” و “آنها” پس برای ما و شما و آنها که میشه They ، You ،We از are استفاده می‌کنیم.

جملات کاربردی با You are عبارت‌اند از:

you are iranin

شما ایرانی هستی

you are happy

شما خوشحال هستید

you are rich

شما پولدار هستید

They به معنی “آنها” می باشد در ادامه چندین مثال میزنیم.

They are teacher

آنها معلم هستند

They are brazilian

آنها برزیلی هستند

حالا می‌خواهیم در مورد We که به معنی “ما” هست صحبت کنیم We وقتی با are میاد داخل جمله (We are) به معنی “ما هستیم” می باشد.

جملات کاربردی با We are عبارت‌اند از:

 

We are iranian

ما هستیم ایرانی

پس ما هم با افعال to be آشنا شدیم هم با فاعل‌ها آشنا شدیم مرسی از اینکه همراه بودین اگر میخواین زبان انگلیسی از پایه بصورت صفر تا صد و اصولی یاد بگیرید دور رابو پلاس رو تهیه کنید.

ما برای شما یک جلسه رایگان در دوره رابو پلاس قرار دادیم تا با دیدین این آموزش خیالتون که راحت شد و مطمین شدین که با روش تدریس رابو پلاس می‌توانید انگلیسی رو یاد بگیرین سپس با اطمینان در دور رابوپلاس شرکت کنید.

اگر در طول دوره سوالی، اشکالی و ایرادی داشته باشید می توانید ازطریق شماره پشتیبانی ۰۲۱۹۱۰۹۹۴۲۶ راهنمایی تون کنیم مرسی از این که همراه ما بودید.